Ev Tekstili2019-04-22T14:17:23+00:00

Ev Tekstili

DİĞER ÜRÜNLERİMİZE GÖZ ATIN !

Ekol ile Yaşam Ortamlarınıza Şıklık Katın !

Diğer Ürünlerimize Göz Atın!

Ev Tekstili

Ev Tekstili,  kişilerin yaşamış olduğu mekanlarda yaşam kalitesini arttırmak ve uyku, yemek, dinlenme gibi günlük ihtiyaçlarında kolaylık sağlamak için tasarlanmış tekstil ürünleridir.  Farklı materyaller ve üretim tarzları ile sadece ev ya da ofiste değil, otel, hastahane, yat ya da yemek servisi yapan şirketlerde de kullanılır. Evde kullanılan ürünler, evin hangi bölümünde kullanılıyor ise ona göre adlandırılır.

Ev tekstili ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları öğrenmek ve ürün yelpazemize yakından göz atmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli !

PERDE UZMANINA DANIŞ !
Ev tekstili ile ilgili merak edilen her şey Ekol'de !

Ev Tekstili Ürünler – 1

En şık ev tekstili ürünleri Ekol Ev Tekstil'de !

Ev Tekstili Ürünler – 2

Evinize Ekol Ev Tekstil ile renk katın !

Ev Tekstili Ürünler – 3

En şık ev tekstili ürünleri için Ekol'e göz atmanız yeterli !

Ev Tekstili Ürünler – 4

Yaşam ortamlarınızı Ekol Ev Tekstili ile renklendirin.

Ev Tekstili Ürünler – 5

Nevresim takımları ve ev tekstiline dahil çok daha fazlası Ekol'de !

Ev Tekstili Ürünler – 6

Evinizin şıklığı Ekol Ev Tekstil ile bir tık uzağınızda.

Ev Tekstili Ürünler – 7

Aradığınız ev tekstili ürünleri Ekol Ev Tekstil'de !

Ev Tekstili Ürünler – 8

Kullanım Alanına Göre Ev Tekstilleri

Ev tekstili;

 • Mutfak Tekstili: Evlerin mutfak bölümünde kullanılan ve piyasada mutfak takımı olarak adlandırılan ürünlerdir. Mutfak takımlarının içinde; masa örtüsü, peçete, servis örtüsü, mutfak önlüğü, tutaç, perde gibi tekstil ürünleri girer
 • Banyo Tekstili: Kişilerin temizlenme ihtiyaçları için kullanılan bu tekstil ürününleri, bornoz, havlu takımları, klozet takımı veaksesuar amaçlı  kullanılan ürünlerdir.
 • Salon Tekstili: Evlerin salon dekorasyonunda kullanılan Ev Tekstili; sehpa örtüleri, yemek masası örtüsü, koltuk ve sandalye kılıfı, koltuk şalları, dekoratif amaçlı örtüler ve perdelerden oluşur.
 • Bebek Odası Tekstili: Yeni doğan ya da doğacak bebek için düzenlenen odada, bir bebeğin tüm ihtiyaçlarını giderecek şekilde hazırlanan tekstil ürünleri bulunur. Bebek uyku seti, nevresim seti, battaniye, pike, oyun minderi, hurç ve perdelerden ibaretdir.
 • Genç Odası Tekstili: Genç kişilerin tüm ihtiyaçlarına, onların zevki doğrultusunda farklı renk ve desenlerde hazırlanan ürünlerdir. Battaniye, pike, yastık, tek kişilik uyku setleri ve hurçlar Genç odası ev tekstili ürünleridir.
 • Yatak Odası Tekstili: Kişilerin dinlenme ve huzur aradıkları odalarında, onların daha rahat ve huzurlu bir gece geçirmelerine yardımcı olacak bu ürünler; çift kişilik nevresim takımı, battaniye, pike yastık, hurç ve dekoratif objelerdir.
 • Bahçe Tekstili: Şehir hayatından bunalmış kişilerin huzur bulduğu bahçeler için de artık mobilya, sandalye masa örtüsü ve dekoratif süsler, mumlar kandiller vb. mevcutdur.

Ev Tekstilinde Kullanılan Kumaşların Özellikleri

Ev tekstili üretilirken, kullanılan alana göre, kumaşın cinsi, (deri, keten, polyester, elyaf, viskon vb.) belirlenirken, tüm kumaşlarda  tüketici tarafından aranılan özellikler şöyle olmalıdır.

Kumaşlar kir ve leke tutmamalıdır. Kolay temizlenmeli, ışığı yansıtmalıdır. Serin ya da sıcak tutmamalı, nem alıcı özelliği bulunmalıdır. Anti alerjik olmalı, yumuşak dokuması olmalı, tahriş etmemeli,  esnemeli ütüye gelmelidir.

Ev Tekstilinde Kullanılan Kumaş Çeşitleri

 • Asetat: Yumuşak ve mükemmel emiciliği sebebiyle modacıların en fazla tercih ettiği kumaştır. Hazır iç-dış giyimde ve özel kıyafetlerde ayrıca perde, yatak örtülerinde kullanılır.
 • Lyocell: Kıvrım oluşturan ve güve, yağ ile kimyasallara dayanıklıdır. Hazır giyim ve çorap yapımında tercih edilir.
 • Akrilik: Hafiftir, kış giysileri için idaldir.
 • Naylon: Küf ve bakteriye dayanıklıdır. Kolay yıkanır, deniz kıyafetleri spor giyim yağmurluk tarzı kıyafetlerde tercih edilir.
 • Polyproplen: En hafif liftir. Güçlü ve esnektir. İç giyim, spor ve iç dış halı mekanında kullanılır.
 • Micro Elyaf: Oldukça pahalı olan ipeklerin dayanıklılığına alternatif olarak, bu yapay lifler kullanılır. Süper incedir. Çekmez, yumuşaktır. İnce bayan çorabı, plaj havlusu kravat gibi ürünlerde kullanılır.

Kumaşın cinsi haricinde Ev Tekstili, kullanıldığı alana göre ebatları, kumaşı, kişi zevkine göre, modeli rengi deseni belirlenir.

0%
İNDİRİM FIRSATI

Ayın Ürünü Sizlerle

Bu ayın en çok tercih edilen ürününü kaçırılmayacak indirim fırsatıyla yakalayabilmek için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmeniz !

AYIN ÜRÜNÜNE GÖZ AT !
Uzman Görüşü Al !HEMEN !
+ +
WhatsApp PERDE UZMANINA DANIŞ !